Recenze na maskáče helikon-tex pencott greenzone

[Celkem: 17    Průměr: 3.9/5]
Pencott greenzone

 

 V roce 2016 jsme přešli na nové maskáče vzoru pencott greenzone.
Předtím jsme neměli ucelené kompletní vybavení jednoho vzoru, u nás v týmu však většina lidí používala český vzor95. Když jsme se rozhodovali pro nové maskáče, tak jasným favoritem byly nové moderní maskáče pencott. Pencott greenzone mají vynikající moderní maskovací prvky. Jsou ideální do letní české krajiny. Maskáč využívá různě velkých pixelů bez ohraničených tvarů.

 

Cena maskáčů je však vysoká. Pohybuje se okolo 1800 Kč za blůzu střihu CPU (combat patrol uniform). 1800 Kč za kalhoty, 1500 – 4000 Kč za vestu, vesta FSBE v maskáči pencott vychází na cca 1500 Kč, bohužel se však v Čr neprodává. Další výstrojní doplňky jako například odhazovák vychází na 500 Kč, boty 3500 Kč, čepice/klobouk 500 Kč.
 
pencott greenzone
 
 
S maskáči pencott greenzone jsem odehrál již kolem 15 akcí v lese. Byl praný asi třikrát a barva i látka drží beze změn. Pořád nejeví známky opotřebení. Maskáče jsou lehké, vzdušné avšak velmi pevné. Ve srovnání s látkou z jaké je ušitý vzor95 jsou maskáče pencott greenzone od helikon-texu tenčí a lehčí. V létě oceníte i možnost rozepnutí blůzy na zipy v podpaží. Na loktech a na kolenou jsou kapsy pro vložení chráničů.
Maskáče dokáží výborně opticky rozbít siluetu člověka i na malou vzdálenost jak v lese, tak i na louce. Do budov však vhodný není. Na akcích v lese se mi již několikrát stalo, že nepřítel přišel blízko nebo dokonce prošel vedle mě, když jsem byl v zákrytu větví a nehýbal se.
Na maskáče pencott greenzone nedám dopustit, používám je na airsoft i bushkraft a jsem s nimi po všech stránkách spokojen.
Blůza a kalhoty Pencott Greenzone se prodávají na této stránce:
       ↓                  ↓             
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *